Witajcie w grudniowy wieczór 🙂

Ponieważ bardzo często mam styczność z osobami, które stawiają swoje pierwsze kroki w sieci razem z WordPressem, jakiś czas temu stworzyłem publikację z myślą o jego początkujących użytkownikach. W sieci dostępnych jest mnóstwo dokumentacji, tutoriali i innych materiałów na temat WP, jednak komuś, kto zaczyna zupełnie od zera może być ciężko to ogarnąć. Moja mała 7-stronicowa publikacja odniosła swój mały sukces zdobywając popularność wśród osób, które rozpoczynają swoją przygodę  z WP (a nie rzadko jednocześnie z pierwszą stroną WWW), dzięki niej łatwiej im było postawić pierwsze kroki. Dlatego też postanowiłem podzielić się nią na blogu z wszystkimi czytelnikami, poprawiając przy okazji niedociągnięcia 😉

WordPress jest nie tylko silnikiem blogowym – znakomicie sprawdza się jako strona firmowa (wizytówka), katalog produktów, mały system portalowy czy nawet sklep. Jego możliwości są ograniczone jedynie wyobraźnią i umiejętnościami programisty. Używając tego wspaniałego narzędzia możemy tworzyć tanie strony WWW, a co za tym idzie, nie wydając ogromnych sum zaistnieć w internecie. Jeśli nie mamy o tym zielonego pojęcia, ktoś może wdrożyć nam WordPressa.

Ważne:

Jest to poradnik tylko i wyłącznie dla osób początkujących, które nigdy wcześniej nie miały styczności z systemami zarządzania treścią (CMS).

Zapraszam na pierwszą część.